Blok D - Młody biznesmen

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Dzierżona w Kluczborku

Wycieczka „Szlakiem starych zawodów”

14 listopada 2011 r. uczestnicy projektu „Każdy może zostać Omnibusem” w blokach tematycznym „Młody biznesmen” i „Od matematyki do przyrody” odwiedzili piękną
i malowniczą wioskę Kuniów. Pan Wojciech Fudala, sołtys wsi, oprowadził dzieci po zabytkowej kuźni i piekarni. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali jak z kawałka metalu kowal potrafił „wyczarować” podkowę. Nasz przewodnik pokazał także podstawowe narzędzia, jakimi posługiwano się w kuźni. Największe zainteresowanie wzbudziło ogromne kowadło i bardzo ciężkie młoty. W piekarni dzieci zobaczyły wielki piec, w którym można jednocześnie upiec około 40 chlebów.

Po zwiedzeniu kuźni i piekarni przyszedł czas na warsztaty, podczas których uczestnicy poznali nową technikę plastyczną- filcowanie na mokro. Celem zajęć było wykonanie broszki- kwiatka. Najwięcej radości sprawiło dzieciom masowanie wełny roztworem mydlanym i pojawiająca się w ogromnych ilościach piana.  Mimo, iż filcowanie to praca czasochłonna i wymagająca dużo siły, efekty były  imponujące. Nawet najmłodsze dzieci poradziły sobie znakomicie i mogły pochwalić się pięknymi i kolorowymi, a co najważniejsze, własnoręcznie wykonanymi broszkami. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał również pamiątkowy dyplom.

Podczas powrotu do szkoły dzieci dzieliły się wrażeniami z pobytu w Kuniowie. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i usatysfakcjonowani , mieli również nadzieję, iż wkrótce, w ramach projektu „Każdy może zostać Omnibusem”, ponownie będą mieli możliwość odwiedzenia jakiegoś ciekawego miejsca.


                                


Projekt "Każdy może zostać Omnibusem" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Priorytet III - Wysoka jakość systemu oświaty. Działanie - Poprawa jakości kształcenia. Poddziałanie 3.3.4 - Modernizacja treści i metod kształcenia.
Okres realizacji projektu - 01.08.2009r. - 30.09.2012r. Wartość projektu - 7 068 555,00 zł.